10 september 2007

Kuidas me Džomolungmal käisime

Mul vahepeal oli tunne, et tänane päev ei saagi otsa. Kestis ja kestis. Kirjutaks kohe hää meelega, mis mul teoksil oli, aga näe mul siin nina all on asja puudutav leping, milles on järgnev punkt: "Lepinguga seonduva konfidentsiaalse informatsiooni avaldamine kolmandatele isikutele on lubatud vaid teise Poole eelneval kirjalikul nõusolekul." Ja ma pean tunnistama, et mul esialgu veel ei ole teise Poole kirjalikku nõusolekut selle kohta, et ma võiks sündmustest oma blogis kirjutada. Ütlen siis vaid, et olen pool päeva vahemeremaalasega inglise keeles rääkinud ja talle selgitanud, miks ta oma kauba tagasi peaks ostma. Sealjuures on meie mõlema inglise keeled nagu nad just parajasti on.Reedel oli pulm. Joosep ei ole enam poissmees ja Kaari ei ole enam Salu. Ma pean nüüd omal telefonis ka nime ära muutma. Seidla käest läinud mõisamajas oli nii ilus olla, sest see maja "remonditi" reede pärastlõunal neiks mõneks tunniks ilusate mõtete ja toredate inimestega. JM silmadest tuli pisaraid ojadena. Liivamäe pidu oli nähtus omaette: espetsiaalne varjualune pika lauaga ja pändile kohandatud kuurialune, super. Pulm noh!

Mõned hiiglama mõnusad autosõidud õndsas üksinduses - ööl vastu laupäeva Tartu suunas ja päeval vastu esmaspäeva Tallinna suunas. Esimene sõit sisaldas nii mõnegi trehvamise metsloomakesega (vt elusad kitsed ja koolnud rebased), uduga (vt Emajõe sild) ja hea mussiga (vt Pastacas ja Porcupine Tree). Ja kui ma pühapäeva õhtupoolikul tagasi Revalisse jõudsin, siis oli hääl ära - mängitasin Tõnis Kahu kompunnitud plaati Eesti parimast popist ja rõkkasin koos Vaikoga "Eighties Coming Back" laulda. Itsitasin korralikult avastuse üle, et laulu eurovariandis on sõnad "Yeah, you thought you had it coming but now it looks like you didn't know THIS" aga plaadivariandis "Yeah, you thought you had it coming but now it looks like you didn't know SHIT." Lihtsalt paar tähte ümber tõsta.

3 Comments:

Blogger tuuslam said...

mulle ema kinkis selle kahu plaadi jõuludeks, siis oli see eriline defka. just välja tulnud ja igalt poolt otsas. ps. minu eriline tähelepanu siis artistile nimega KALM. ...kusjuures, minul ei ole õnnestunud ühestki poest tema plaati leida. kriminaalne. et siis kalmu plaate võib mulle alati kinkida. see oli vihje ;) pss. reklaam on ülikõva! ma tunnen ennast suht samamoodi, kui ma narvas käin asju ajamas.

10 september, 2007 17:33  
Blogger Rohtla said...

Ma avastasin sellelt plaadil lugusid, mida olen pool elu teadnud, aga pole teadnud, et need on MEIE omad... Näituseks too esimene Grünbergi lugu... Hämmastav.

10 september, 2007 18:49  
Blogger JM said...

Ma ei kujuta ette kuidas ma ise kunagi mehele mindud või maha surdud saan. Aga pulmades ja matustel peabki löristama, elu läheb ju hinge!

10 september, 2007 19:14  

Postita kommentaar

<< Home